Lezzeti Takip Edin
ÇIK
 

NAZİF KARA KİMDİR?

1987 doğumlu olan Nazif Kara'nın küçük bir karavanla başlayan hikayesi. Bakmayın siz karavanın küçük olduğuna, Nazif Kara için yeniden doğuş niteliğinde olan bir karavan. Küçük yaşlardan bu yana babasının yanında esnaflık yapan Nazif bey, 2005 yılında Özle Tantuni adıyla küçük bir dükkanla başladı. Daha sonra askere gitmesiyle esnaflığa ara verdi.

2012 Ekim ayında ise bir karavan alarak Özlem Kokoreç ismini duyuran Nazif bey, tek başına karavanıyla bu yola çıktı. Stadyumun karşısında küçük bir karavanıyla kokoreç, köfte, tavuk, sucuk ekmek lezzetleriyle bizi buluşturdu. 2 yıl burada hizmet veren Özlem Kokoreç 2014 nisan ayında Makro Çay Bahçesi arkasında açtığı ferah bir mekanla, bu güzel lezzetleri bizimle buluşturmaya devam ediyor. 20 kişilik bir ekiple şuan çalışmalarına devam eden Özlem Kokoreç, paket servisleriyle Karaman'ın Organize ve Üniversite dahil her noktasına hizmet veriyor. Şu an geldiği noktayı korumak ve kurumsal bir yapıya dönüşmek istediğini söylüyor.

Yaklaşık 250 kişiye hizmet verebilecek kapasitede işletmesiyle, gerek güler yüzlülüğüyle gerek hizmetiyle müşterilerinin memnuniyetini sağladığını söyleyebiliriz. Dürüstlüğü, sabrı ile bu işe verdiği önemi görebiliyoruz.

Özellikle Nazif Bey'inde dediği gibi; Çarşı içerisinde değil de uzakta doğal ve ferah bir ortamda hizmet vermesi onun farkını ortaya koyuyor. Artık facebook, instagram gibi sosyal ağlarda paylaşılan resimlerin popülerliğini arttırdığı konusunda bizlerde hem fikiriz. Nazif Kara sosyal medyanın Özlem Kokoreç'in kısa sürede popüler bir mekan olmasını sağladığını söyledi.

Birde Mekan'da güzel bir ziyafet çektikten sonra konuklar için hazırlanan "Özlem Kokoreç Hatırası" ile o günü ölümsüzleştirebiliyorsunuz. Hatta düğün sonrası çiftlerin gelip yemek yeme ve hatıra fotoğrafı çektirmeleri de moda haline gelmiş. Böyle bir çalışma, mekanı daha sevimli hale getirmiş doğrusu. Ve tabi eski emektarı karavanı da unutmayıp mekanın önünde sergilemişler.

Nazif Kara, daha önceki deneyimleriyle inançlı bir şekilde çıktığı bu yolda, işini severek yaptığını söylerken, onun azmini ve inancını kutluyoruz. 7 den 70 e herkesin uğradığı bir yer olan Özlem Kokoreç, işçiden patrona aileden herkese hitap eden bir mekan.

Bu sevimli lezzetleriyle bizleri büyüleyen mekana mutlaka sizlerde uğramalısınız..